خدمات تخصصی سئو سایت

سئو سایت چگونه باعث درآمدزایی می‌شود؟

حتماً شما نیز بارها و بارها شنیده‌اید که سئو سایت یکی از ابزارهای مهم و حیاتی برای بازاریابی مدرن است. از این رو هر کسب و کاری اعم از کوچک و بزرگ، برای موفقیت و برندینگ به بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو نیاز دارد. اگرچه شما درباره بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌دانید اما شناخت کاملی نسبت به وجوه مختلف و کاربردهای آن ندارید.
دریافت مشاوره‌ی تخصصی و رایگان!
پاسخگوی سوالات شما هستیم

سرمایه‌گذاری واقعی و پایدار با الگوریتم‌های گوگل

سئو ارزان و مقرون به صرفه است. به‌عنوان مثال اگر قرار باشد از تبلیغات مختلف برای برند کسب و کار استفاده کنیم، نیاز به پرداخت هزینه بسیار داریم. در واقع الگوریتم‌های بهینه‌سازی سایت از دیگر تکنیک‌های رشد کسب و کار، ارزان‌تر هستند. همچنین این ترفند، به مراتب فرصت بیشتری را برای برندینگ نام تجاری در اختیار شما قرار می‌دهد. علاوه بر این، وجود نظارت و فعالیت مداوم در صفحه وب می‌تواند سئو سایت را به یک سرمایه‌گذاری واقعی تبدیل کند.به این ترتیب که شما با حداقل هزینه ای که می کنید نزد موتور جستجوی گوگل که محبوب ترین و پرکاربردترین موتور جستجو می باشد، صاحب بهترین جایگاه می شوید…

 و این جایگاه از آنجا که به صورت ارگانیک در طی مدت زمان خاصی بدست آمده است به مدت طولانی ماندگار است، و نیاز به توجه نسبتا متوسط دارد، اما شما با این توجه نه چندان زیاد، مشتری و درآمد خود را دارید و می تواند بسیار سودبخش باشد برای شما، زیرا وقتی فروشگاه شما نیز بسته است با رجوع به این فروشگاه ها مشتریان می توانند خرید های خود را انجام دهند. و یا در هنگام پاندمی مانند کرونا،در صورتی که شما در صفحات اول باشید مانند اجاره مغازه در بهترین و شلوغ ترین نقطه شهر است.

استراتژی بلند مدت و همیشگی

تمرکز بر روی سئو به معنای استفاده از یک استراتژی بلندمدت است. توجه داشته باشید زمانی که از تکنیک‌های SEO برای برند کسب و کار استفاده می‌کنید، نیاز به زمان بیشتری برای نتیجه دادن عملیات دارید. واقعیت امر این است که نتایج الگوریتم‌های گوگل در بلندمدت خود را نشان می‌دهد اما همیشگی هستند.

روابط عمومی بالا با الگوهای بهینه‌سازی

 اگر شما بتوانید از طریق سئو سایت به جایگاه مهم و ارزشمندی در نتایج گوگل برسید، مشتریان بسیاری به دست می‌آورید. بنابراین موقعیت و رتبه صفحه وب شما اهمیت بسیاری در ارتقای برندتان دارد. در واقع بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌تواند مانند یک روابط عمومی کارساز باشد و مشتریان شما را در نقاط مختلف شناسایی و جذب کند.

عناصر مهم در سئو سایت را بشناسید!

کاربری ساده و راحت

کاربری وب اهمیت قابل توجهی در سئو سایت دارد. کاربری وب باید ساده و راحت باشد، به‌گونه‌ای که افراد مختلف با دانش‌های متفاوت، توانایی استفاده از خدمات و محصولات وب را داشته باشند. این موضوع از نظر گوگل اهمیت قابل توجهی دارد و در رتبه‌بندی صفحه وب بسیار تاثیرگذار است.

 هنگامی که بازدید کننده مدت زمان بسیار کوتاهی را در فضای وب باقی می‌ماند، یکی از دلایل آن می تواند این باشد که سایت از نظر کاربری در سطح نامطلوبی قرار دارد. امروزه ابزارها و نرم‌افزارهای مختلفی وضعیت و عملکرد سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد. گوگل آنالیتیکس یکی از ابزارهایی است که اطلاعاتی همچون تعداد بازدیدکنندگان، زمان و مدت بازدید و … را ارائه می‌کند

SEO محلی

SEO محلی نیز یکی از مباحث مهم برای رشد و ارتقاء کسب و کار بوده و جذب مشتری اهمیت بسیاری دارد. امروزه بیشتر افراد از دستگاه‌های تلفن همراه برای جستجو استفاده می‌کنند. ضمن اینکه ۵۷ درصد از کل جستجوها از طریق تبلت و تلفن‌های هوشمند انجام می‌شود و نیمی از این جستجوها، دارای هدف محلی هستند.

فرض کنید شما صاحب یک رستوران هستید. این نوع بهینه‌سازی، می‌تواند به راحتی مردم منطقه را به رستوران شما متصل کند. برای SEO محلی، علاوه بر اینکه کلمات کلیدی محلی اهمیت قابل توجهی دارند، ایجاد google maps نیز دارای اهمیت ویژه ای است.

سئو خارج از صفحه

بخشی از بهینه‌سازی، مربوط به خارج از صفحات سایت است. برای این کار، از بک لینک استفاده می‌شود. این پیوندها می‌توانند در حکم یک اتصال مناسب با سایت شما فعالیت کنند و بازدیدکنندگان آن را افزایش دهند.استفاده از بک لینک، اهمیت و اعتبار سایت را نشان می‌دهد. به همین علت مشتریان بدون ترس و نگرانی، از این نوع صفحات خریداری می‌کنند.

تولید محتوا به شکل اصولی

تولید محتوا یکی از بخش‌های مهم دیگر در سئو است که به وسیله آن می‌توان مخاطب و مشتریان را جذب کرد. به‌عنوان مثال اگر شما صاحب یک سایت در زمینه فروش لوازم دکوراسیون هستید، می‌توانید برای فروش بیشتر و جذب مشتری از تولید محتوا در الگوهای دکوراسیون، نحوه چیدمان منزل و… کمک بگیرید. به طور کلی تولید محتوا زمانی می‌تواند بر روی بهینه‌سازی سایت تاثیر داشته باشد که جذاب، قابل اشتراک‌گذاری، آموزشی و مرتبط باشد.

کلمات کلیدی

 بهینه‌سازی موتورهای جستجو متشکل از چندین عنصر مختلف است. برای اینکه اهمیت بهینه‌سازی سایت را در کسب و کارهای مختلف درک کنید، باید ابتدا با عناصر مهم سئو آشنا شوید. آن‌گاه درباره عملکرد آن‌ها اطلاعات لازم را به دست آورید. توجه داشته باشید زمانی که یک سایت را برای کسب و کار خود راه‌اندازی می‌کنید، به دنبال جذب مخاطب و مشتریان بیشتر هستید و تمایل به کسب سود بیشتری دارید.

SEO باعث نمایان شدن بیشتر سایت می‌شود و این موضوع به معنی ترافیک و فرصت‌های بیشتر برای تبدیل مشتری بالقوه به مشتری بالفعل است. چنین کاربردی، ساده‌ترین ارزش و اهمیت سئو را نشان می‌دهد. در واقع SEO، به‌عنوان یک ابزار هوشمند برای ایجاد ارتباط با موقعیت و چشم‌انداز و آگاهی از نام تجاری خود مدنظر قرار می‌گیرد.کلید واژه‌ها یکی از مهمترین عناصر شناخته شده در سئو سایت هستند. از زمان‌های گذشته، کلمات تنها تکنیک SEO بودند و امروزه نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند اما تنها نقطه قابل اتکا برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو نیستند.

کلمات کلیدی باید با آگاهی و دقت انتخاب شوند و تحقیقات لازم در مورد آن‌ها انجام گیرد. همچنین به شیوه مناسب در متن مورد استفاده قرار بگیرند تا موثر واقع شوند. منظور از کلمات کلیدی همان کلماتی هستند که مشتریان و مخاطبان در هنگام سرچ از آن‌ها استفاده می‌کنند. چنین کلماتی می‌توانند ارتباط موثر بین سایت و مشتریان ایجاد کنند و مشتریان را به صفحه وب فرا بخوانند. کلماتی که برای سئو سایت انتخاب می‌شوند، باید نرخ جستجوی بالا و رقابت پایین داشته باشند.

بودن در صفحه‌ی اول گوگل را در کمتر از 6ماه تجربه کنید...

کیفیــــت را با ما تجــــــــربه کنید!

نقش سئو سایت در کسب و کارها چیست؟

بهبود دید کلی وب

الگوریتم‌های SEO می‌توانند دید کلی و قابلیت جستجوی یک وب سایت را بهبود بخشند. جذب جستجو به شکل نرمال، یک مسئله ارزشمند برای افزایش ترافیک وب است. بیشتر مشاغل، رتبه صفحه خود را از طریق جذب جستجو بالا می‌برند. همچنین بازدید را افزایش داده و مشتریان بالقوه را به حالت بالفعل در می‌آورند.کسب رتبه مناسب در موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد اما گوگل به‌عنوان پربازدیدترین موتور جستجو از جایگاه مهمتری برخوردار است. این موتور جستجو، با بیش از یک میلیارد کاربر می‌تواند گزینه مناسبی برای گسترش کسب و کار باشد. از این رو بیشتر افراد ترجیح می‌دهند صفحه وب خود را طبق الگوهای مورد تایید گوگل راه‌اندازی و پیش ببرند.

شناخت از سلیقه مشتری

بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل، برای به دست آوردن سود کلان همواره بر روی نیاز و اهداف مشتری متمرکز می‌شوند. استفاده از سئو سایت به شما کمک می‌کند که از قصد و اهداف مشتری، درک درستی به دست آورید و از تغییرات بازار نیز آگاه شوید. در این حالت، شما به‌خوبی می‌دانید مشتریان به چه چیزی نیاز دارند و چه چیزی از شما می‌خواهند؟به‌عنوان مثال زمانی که مشتری وارد صفحه وب می‌شود، بر روی کدام محصولات کلیک می‌کند؟ آن محصول در کجای سایت قرار دارد؟ چرا آن محصول و از کدام صفحه وارد آن شده است؟ این موارد و سایر مواردی از این دست است که با توجه به این مسئله، متوجه می‌شوید پرفروش‌ترین محصولات کدام هستند.

اعتبار بخشی به وب

صفحاتی که از نظر SEO در وضعیت مناسبی قرار دارند، بیشتر مورد بازدید قرار می‌گیرند. ضمن اینکه ارزش و اعتبار به مراتب بیشتری نیز دارند. زمانی که وب سایت شما در صفحه نتایج گوگل رتبه‌بندی می‌شود، نشان‌دهنده این است که گوگل به سایت شما اعتماد کرده و آن را در لیست خود قرار داده است. بنابراین مشتریانی که به صفحه وب شما مراجعه می‌کنند، می‌دانند با یک سایت معتبر و ارزشمند مواجه هستند. و همین مساله است که منجر به افزایش بازدید و در انتها فروش بیشتر سایت شما خواهد شد و گفتنی است که زمینه اعتماد و استفاده از خدمات و محصولات وب را برای مشتری مهیا می‌کند و شما را نیز به کسب درآمد و تحقق اهداف می‌رساند.

تاثیر بر چرخه خرید

سئو می‌تواند بر چرخه خرید نیز تاثیر قابل توجهی داشته باشد. شما می‌توانید به کمک تکنیک‌های SEO، پیام‌های خود را برای خدمات و محصولات پیشرو، معاملات خوب و … به مشتریان برسانید. در صورتی که بتوانید پیام‌رسانی را به شکل مطلوبی انجام دهید، مسلماً روی چرخه خرید نیز تاثیر مثبتی خواهید داشت.

آپدیت مطالب و الگوریتم‌های گوگل

برای رسیدن به سئو سایت باید به الگوهای به‌روزرسانی گوگل توجه داشته باشید. یک سایت موفق به شکل روزانه یا هفتگی اطلاعات خود را آپدیت می‌کند و برای آپدیت، برنامه زمانی مشخصی دارد. گوگل صفحات منظم را به‌راحتی شناسایی می‌کند و به آن‌ها اعتبار می‌دهد. وضعیت الگوریتم‌های گوگل در سطح جهانی به شکل مداوم در حال بهبود است و تحت به‌روزرسانی‌های مختلف قرار می‌گیرد. اجرای تکنیک‌های گوگل در وب سایت یک برند و ویژگی‌های دیجیتالی آن اهمیت قابل توجهی دارد. از این رو باید ارزیابی سئو سایت همواره انجام شود.

بازاریابی موتورهای جستجو

این نوع بازاریابی از طریق پرداخت به‌ازای کلیک، تبلیغات بومی، رسانه‌های اجتماعی و… انجام می‌شود و تاثیر بسیاری بر بهینه‌سازی وب دارد.

جمع بندی

مهمترین تاثیر SEO سایت این است که باعث دیده شدن بیشتر کسب و کار شما می‌شود. هرچه سایت، رتبه بالاتری در صفحه نتایج گوگل داشته باشد، احتمال اینکه که مشتری بر روی آن کلیک کند، افزایش می‌یابد.بهینه‌سازی با الگوهای گوگل ‌می‌تواند یک روش مقرون به صرفه و اقتصادی برای برندینگ کسب و کار باشد. همانطور که می‌دانید شرایط کرونا باعث شده بیشتر کارفرمایان از حالت سنتی به سمت دیجیتال حرکت کنند. به همین خاطر برندینگ کسب و کار در فضای دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا کرده است.