مشاوره سئو جزو مواردی است که بسیار از کسب‌وکارهای اینترنتی به دلایل مختلف به آن نیاز دارند.

کسب‌وکارهای اینترنتی به‌سرعت درحالِ ‌رشدکردن هستند، این بدان معناست که کسب رتبه‌های برتر در موتورهای جستجو مانند گوگل، مهم‌تر از هر زمان دیگری شده است.

بااین‌حال، ممکن است به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، این سؤالات را از خود بپرسید:

با ما همراه باشید تا به این سؤالات پاسخ دهیم.

مشاوره سئو چیست؟

مشاور سئو یک متخصص سئو است که استراتژی دقیق بازاریابی آنلاین را طراحی و اجرا می‌کند. این استراتژی جنبه‌های داخلی و خارجی وب‌سایت را اصلاح می‌کند و باعث رشد آن می‌شود.

این متخصصان، خدمات سئو را به‌صورت آزاد یا قراردادی (درست مانند یک مشاور کسب‌وکار) ارائه می‌دهند. شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های موفق، همیشه به دنبال تیم‌های متخصص سئو هستند.

علاوه بر این، مشاوران سئو می‌توانند به طیف گسترده‌ای از حوزه‌های مختلفِ کسب‌وکارهای آنلاین، مشاوره دهند.

سئو، کاری پرریسک است و احتیاج به تجربه فراوان دارد؛ بنابراین افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی ندارند، باید حتماً از مشاوره سئو استفاده کنند.

وظایف یک متخصص سئو چیست؟

چگونه بهترین تیم مشاوره سئو را پیدا کنیم؟

برای پیداکردن بهترین تیم مشاوره سئو، باید نکات زیر را در نظر بگیرید.

۱ . یک تیم مشاوره سئو از تکنیک‌های اثبات شده استفاده می‌کند

منظور از تکنیک‌ها و فرایند اثبات شده چیست؟

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید به فرایندی پایبند باشد که در همه جای جهان انجام می‌شود. به‌عنوان‌مثال، فرایند استاندارد سئو به‌صورت جهانی به ترتیب زیر است:

دقت کنید که طراحی استراتژی برای هر مشتری متفاوت است و یک آژانس سئو خوب، باید برای شما طرحی منحصربه‌فرد و سفارشی تهیه کند.

۲ . تیم مشاوره سئو باید خلاق و مبتکر باشد

بهترین تیم‌های مشاوره سئو بسیار خلاق و مبتکر هستند. مطمئن باشید که هزینه‌های یک تیم خلاق بسیار بالا است، چون عمل سختی را انجام می‌دهد. به یاد داشته باشید که کارهای تکراری را همه می‌توانند انجام دهند و هیچ تأثیری هم در کسب‌وکارتان ندارد.

بنابراین در زمان بررسی تیم سئو خود، از آن‌ها بپرسید که تا الان، چه استراتژی‌های خلاقانه‌ای برای مشتریان و متمایزکردن آن‌ها به کار گرفته‌اند.

۳ . به دنبال تجربه عالی باشید

زمانی که صحبت از موفقیت در بازاریابی دیجیتال و به خصوص سئو می‌شود، تجربه حرف اول را می‌زند؛ بنابراین اگر می‌خواهید به موفقیت‌های بزرگ برسید، حتماً با یک تیم مشاوره سئوکار کنید که تجربه بسیار بالایی دارد.

 

متأسفانه این صنعت، مملو از افرادی است که خود را متخصص معرفی می‌کنند، امّا تجربه کافی در این زمینه را ندارند. شما برای این که به تخصص افراد در زمینه سئو پی ببرید، سؤالات زیر را از آن‌ها بپرسید:

۴ . تیم سئو باید در داشتن متخصص، متنوع باشد

در سال‌های گذشته، سئو به‌اندازه امروز گسترده و فراگیر نبود، امّا امروزه شامل مواردی مانند تحقیق کلمات کلیدی، کدنویسی، تجزیه‌وتحلیل آمار، اجرای کمپین و جزئیات مختلف دیگر می‌شود.

بنابراین یک تیم مشاوره سئو، باید مجموعه‌ای از متخصصین، با دانش‌های مختلف را در اختیار داشته باشد. متخصصان سئو به ترتیب زیر قرار می‌گیرند:

پس حتماً در زمان انتخاب یک تیم سئو به موارد بالا دقت کنید.

۵ . عملکرد گذشته را بررسی کنید

باید عملکرد گذشته یک آژانس سئو را بررسی کنید. برخی از راه‌های بررسی به ترتیب زیر است:

توجه داشته باشید که رتبه یک بودن آژانس سئو در گوگل، دلیل برتری آن‌ها نمی‌شود. باید تمام جوانب را باهم بسنجید.

۶ . به نرخ ماندگاری مشتری دقت کنید

زمانی که یک شرکت سئو به شما می‌گوید که با بیش از ۱۰ سایت کار می‌کند، احتمالاً تحت‌تأثیر قرار می‌گیرید. امّا زمانی که متوجه شوید همان شرکت در سال قبل ۴۰ مشتری داشته است که 30 تا از آنها را از دست داده، باز هم تحت‌تأثیر قرار می‌گیرید؟

نرخ نگهداری یک شرکتِ مشاوره سئو بسیار مهم‌تر از تعداد مشتریان آن‌ها است. برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سئو، خدمات بسیار ضعیفی به مشتریان ارائه می‌دهند؛ بنابراین اگر نرخ ماندگاری مشتری در یک شرکت کوچک سئو بیشتر بود، حتماً آن را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید. یقین بدانید که کیفیت کار اهمیت دارد!

۷ . اهداف خود را مشخص کنید

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که صاحبان وب‌سایت در زمان انتخاب یک تیم مشاوره سئو مرتکب می‌شوند، مشخص نکردن اهداف است.

نمونه‌های از اهداف خاص عبارت‌اند از:

۸ . باید انتظارات طرفین در قرارداد مشخص باشد

به‌هیچ‌وجه مشتری نباید انتظار داشته باشد که در همان روزهای اول به رتبه‌های برتر گوگل برسد، چون ممکن است این فرایند، چندین ماه زمان ببرد.

باید اجازه دهید تا مشاوران سئو، تحقیقات کاملی بر روی وب‌سایت شما انجام دهند و بعد انتظارات خود را به آن‌ها بگویید. حالا می‌توانید از آن‌ها بپرسید که کدام کلمات کلیدی، شما را زودتر به فروش بالاتری می‌رسانند.

زمانی که مشتری و مشاور سئو، یکدیگر را درک کردند، جزئیات قرارداد واضح می‌شود و آن زمان است که قرارداد، برای هر دو طرف سود دارد.

خدمات تخصصی مشاوره سئو سایت در آژانس دیجیتال مارکتینگ سایان

در آژانس دیجیتال مارکتینگ سایان، خدمات مختلفی از مشاوره سئو را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. تمام مواردی که تا این قسمت از مقاله خواندید، جزو خدمات ما محسوب می‌شود.

ما برای هر وب‌سایت یک استراتژی مخصوص سئو طراحی می‌کنیم و با یک برنامه منظم و استراتژیک، آن را به هدف خود می‌رسانیم.

در این قسمت با خلاصه‌ای از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ سایان آشنا می‌شوید:

نتیجه‌گیری

در این مقاله با مشاوره سئو و وظایف مختلف یک مشاور، به‌صورت کامل آشنا شدید.

اکنون شما به‌عنوان یک مدیر کسب‌وکار می‌دانید که چگونه باید یک تیم مناسب برای مشاوره سئو انتخاب کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ سایان در زمینه مشاوره سئو خدمات بسیار ارزنده‌ای به مشتریان خود ارائه می‌دهد و می‌تواند در مسیر رشد و پیشرفت در کنار شما باشد.

در آخر اگر سؤالی در مورد سئو و استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید، می‌توانید به‌صورت رایگان با ما تماس بگیرید.