یه پروژه بساز
موتور جستجو گوگل چجوری کار میکنه ؟

اسکرول کنید

چرا سئو مهم است؟

اگر به اینترنت به عنوان یک مخزن بزرگ اطلاعات نگاه کنیم که در آن نه تنها میلیون‌ها بلکه میلیاردها صفحه و اطلاعات بارگذاری شده است، از این رو درمی‌یابیم که دیده شدن در این دنیای عریض و طویل و تو در تو آسان نیست؛ بنابراین مهم است که ما با برنامه ریزی و داشتن یه استراتژی بهینه به جایی برسیم که دیده شدنمان در این عرصه تضمین شود. دقیقاً همین جا است که سئو (SEO) به کمکمان می‌آید و در رسیدن به اهدافمان کنارمان قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال وبسایت کَریز (currys) که در زمینه گجت‌های دیجیتال فعالیت می‌کند توانسته است با سئوی (SEO) موفق و بدون برندسازی و تبلیغات دیگر، جذب مشتری کند و از این راه به فروش بالا دست یابد.

چگونه با سئو دیده ‌می‌شوید؟

سایت کسب و کار شما در دنیای مجازی، کارایی ویترین مغازه‌ای را دارد که در قلب بازار به زیباترین شکل چیده می‌شود. بنابراین موفقیت کسب و کار شما در گرو دیده شدن و شناخته شدن آن توسط مخاطبان است. بر این اساس هدف نهایی از سئو (SEO) این است که به عنوان برندی قابل اعتماد در ذهنِ مخاطب تثبیت شوید.

اول از همه این کار با شناخت دغدغه‌ها و نیازهای مخاطب شما و آشنایی عمیق و صحیح با کسب و کارتان قابل اجرا است (استفاده از کلمات و محتوایی که کاربران برای جستجوی موضوعات مرتبط با وب سایت شما استفاده می‌کنند).

فرآیند سئو می‌تواند ویترین مغازه شما را (وبسایت) از جایی دور افتاده به قلب بازار (مرکز شهر) انتقال دهد. این بدان معنا است که وبسایت شما با انجام صحیح مراحل سئو، از طریق کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان

در نتایج جستجوی گوگل رتبه‌ی بالا می‌گیرد.

این امر باعث افزایش ترافیک ارگانیک (بازدیدکنندگانی که از طریق موتورهای جستجو به وب سایت شما می‌آیند) و در نهایت افزایش دیده شدن وب سایت شما خواهد شد.

تحقیق کلمات کلیدی و رقبا

یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانیم  رفتار کاربران را درک کنیم و دریابیم که در جستجوهایشان به دنبال چه اطلاعات و خدماتی هستند. یافتن دقیق کلمات کلیدی است.

کلمات کلیدی همان عباراتی هستند که با بیشترین دفعات توسط کاربران جستجو شده‌اند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا به یک استراتژی مشخص برای تولید محتوا و در نتیجه بهینه سازی رتبه سایت در موتور جستجوی گوگل برسیم.

یکی از بهترین ابزارهای یافتن کلمات کلیدی، سرچ کنسول است که می‌توان به راحتی و رایگان به امکاناتش دسترسی پیدا کرد. این بخش اطلاعات ارزشمندی را از کوئری‌ها، کلیدواژه‌ها و صفحات پر ترافیک و مورد استقبال کاربران به ما می‌دهد و باعث می‌شود به بهترین شکل چشم انداز تاریک و مبهم پیش روی ما روشن و شفاف شود.

لینک سازی و رپورتاژ

برای کسانی که به طور حرفه‌ای روی سئو (SEO) سایت کار می‌کنند لینک سازی و رپورتاژ دو اصطلاح بسیار مهم و پرکاربرد است. اما این دو، در عین ارتباط و نزدیکی، تفاوت‌هایی نیز دارند. ندانستن تفاوت این دو باعث می‌شود آن گونه که باید از پتانسیل‌شان برای هر چه بهتر کردن رتبه سایت استفاده نشود.

لینک یک ابزار است برای اتصال و ارتباط بین صفحات مرتبطی که نیاز است کاربران به آن‌ها هدایت شوند.

و اما رپورتاژ با موضوعی که کاملاً مرتبط با سایت و کسب و کارتان است. تمام اطلاعات مورد نیاز کاربر را در قالب یک محتوا گزارشی- تبلیغاتی تهیه و تولید می‌کنید و بعد مخاطب را از طریق لینک سازی صحیح و دقیق به صفحات مورد نظرتان هدایت و به خریداری بالفعل تبدیل می‌نمایید.

چرا سایان را برای خدمات سئو انتخاب کنیم؟

 • زمانی که تیم سایان مسئولیت پروژه‌ای را می‌پذیرد، به شیوه‌ای با آن ارتباط می‌گیرد که گویی کسب و کار خودش است و هدفی جز به ثمر رساندن آن ندارد. از آن رو آنالیز دقیق پروژه به نحوی صورت می‌گیرد که دقیق‌ترین پروپوزال نوشته شود. پروپوزالی که فتح بابی است برای شروع یک مسیر حرفه‌ای.
 • نه تنها در ابتدای راه پروپوزالی دقیق نوشته می‌شود که در ادامه هم به فواصل زمانی منظم گزارش کار ماهیانه نگارش می‌شود. گزارش‌های ماهانه سایان تحت یک قالب ثابت و تکراری نیست و برای هر پروژه گزارشی مجزا، شفاف و واضح نوشته می‌شود.
 • شاید روی کاغذ این گونه به نظر بیاید که هدف نهایی ما رتبه گرفتن سایت شما در موتور جست و جو گر گوگل باشد اما در نهایت آنچه برای ما بیش از هر چیز اهمیت دارد افزایش فروش محصول و یا خدمات شما است.
 • در سایان پروژه‌ها به صورت گروهی پیگیری می‌شوند و هر بخشی از کار مانند آنالیز رقبا، تحقیق کلمات کلیدی، رپورتاژ آگهی و لینک سازی به صورت تخصصی به یک فرد سپرده می‌شود.
 • در پروژه‌های سایان از روش‌های کلاه سیاه سئو استفاده نمی‌شود حتی اگر به قیمت از دست دادن مشتری تمام شود. زیرا، استفاده از روش‌های به ظاهر زمانبر اما مورد تائید گوگل موفقیت بلند مدت کسب و کار شما را تضمین می‌کند.
 • یکی از مواردی که کاربران را به سایت شما جذب و آنان را نسبت به شما وفادار می‌کند زیبایی بصری و گرافیکی وبسایت شما است که در عین سادگی، کارآمد نیز باید باشد. سایان از این منظر نیز سایت شما را آنالیز می‌کند و پیشنهادهای لازم را به منظور بهتر شدن رابط کاربری آن به شما ارائه می‌دهد.
 • و در نهایت قیمت گذاری بر اساس آنالیز اولیه‌ای که بر روی کسب و کار شما صورت می‌گیرد محاسبه می‌شود.
 • ما یک شرکت رسمی و ثبتی هستیم که می‌توانیم در قالب یک قرارداد شفاف و قانونی خدمات را به شما، به صورت مطمئن و ایمن ارائه دهیم.

نمونه کارهای طراحی سایت

سوالات پرتکرار حوزه سئو

برای رسیدن به رتبه یک گوگل چقدر زمان لازم است؟

بالا آمدن سایت و قرار گرفتن در صفحه یک گوگل معمولا 3 تا 18 ماه زمان می‌برد و این بستگی به عوامل زیادی دارد.

تفاوت تبلیغات در گوگل ادورز با سئو در چیست؟

تبلیغات گوگل به صورت کلیکی است و به ازای هر کلیکی که روی محصول یا خدماتتان انجام می‌شود، شما مبلغی را پرداخت می‌کنید. با پایان اعتبار حساب گوگل شما، تبلیغات و قرارگیری سایتتان در گوگل ادز متوقف می‌شود. اما پس از سئو سایت با کلمات کلیدی خاص، سایت به صورت ارگانیک بالا می‌آید و به مدت طولانی و بدون هزینه اضافی در صفحات برتر گوگل ثابت می‌ماند.

چرا باید سایان را برای خدمات سئو سایت انتخاب کنیم؟

تیم سایان با سیزده سال سابقه موفق در انجام خدمات سئو برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها، براساس نیاز مخاطبان و تحلیل رقبا، کارشناسانه‌ترین استراتژی‌های سئو را برای کسب‌وکار شما تعیین می‌کند. تیم ما با تمرکز بر کلمات کلیدی و آنالیز کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند تا در رتبه‌های برتر گوگل دیده شوید. همچنین می‌توانید روی همکاری بلند مدت و پشتیبانی ما حساب کنید.

وضعیت فعلی سایت بر هزینه سئو تاثیر دارد؟

تعرفه سئو وب‌سایت بسیار وابسته به وضعیت فعلی سایت، نیازها و اهداف کسب و کار است. درصورتی که کدنویسی سایت شما بر‌‎اساس اصول سئو انجام نشده باشد باید کدنویسی آن اصلاح شود. در این صورت هزینه بیشتری خواهد داشت.

هزینه سئو کلمات کلیدی مختلف چقدر است؟

تعرفه سئو کلمه‌ای و محاسبه هزینه آن، به عواملی همچون: سختی کلمات کلیدی، تراکم کلمات کلیدی، تعداد رقبا در آن کلمه کلیدی و حتی تعداد کلماتی که آن کسب و کار به دنبال بهینه‌سازی و سئو‌ آن است، بستگی دارد.

عوامل تعیین کننده تعرفه سئو سایت شما در سایان چیست؟

عواملی نظیر میزان رقابت در بین کلمات کلیدی مطرح شده، عمر سایت، مدت زمان ثبت دامنه،‌ وضعیت و میزان فعالیت رقبا در محیط آنلاین، مقدار محتوای اختصاصی و مرتبط با خدمات و محصولات ارائه شده،‌ کیفیت آن‌ها، وضعیت و جایگاه فعلی سایت در مقایسه با سایت رقبا، تعداد کلمات کلیدی مرتبط و در نهایت کیفیت پشتیبانی تیم سئو.

لیست فاکتورهای موثر بر قیمت سئو سایت چیست؟

هزینه سئو هر سایت بر اساس آنالیز سایت و تست آن به دست می‌آید و نرخ دقیق آن اعلام می‌شود. لیست فاکتورهای اصلی تعرفه سئو سایت:

 • رقابت در بین کلمات کلیدی
 • عمر دامنه
 • وضعیت فعالیت رقبا
 • مقدار محتوا و کیفیت محتوا
 • رتبه و جایگاه فعلی سایت
 • تعداد کلمات کلیدی
 • وضعیت سئو داخلی و تکنیکال
 • هزینه پشتیبانی سئو

از همینجا شروع کن
اگه میخوای کسب و کارت رو وارد مرحله ی جدیدی کنی از همینجا شروع کن
تماس با سایان
از همینجا شروع کن
اگه میخوای کسب و کارت رو وارد مرحله ی جدیدی کنی از همینجا شروع کن
تماس با سایان