Send Messages, Chat 9 user profile circle 3 Arrow 23 heart Reply, Share, Circle Arrow 6
یه پروژه بساز
یه پروژه بساز

برای پروژت احتیاج به مشاوره داری؟

هزینه های سئو
مهسا مدخوریان 21 فوریه
0

آیا توقف سئوی سایت هزینه های انجام شده را به هدر خواهد داد؟

سئو یا بهینه‌سازی موتور جستجو فرآیندی مداوم برای بهبود رتبه و دیده شدن یک وبسایت در موتورهای جستجو، مانند گوگل است. این کار با استفاده از تکنیک‌های مختلفی مانند تولید محتوای با کیفیت، کدنویسی صحیح وبسایت و ایجاد بک‌لینک انجام می‌شود.

اما سوالی که بسیاری از صاحبان وبسایت‌ها می‌پرسند این است که ‌”آیا در صورت توقف سئوی سایت، تمام هزینه‌های انجام شده به هدر خواهد رفت؟‌”

عوامل مختلفی در پاسخ این سوال اثرگذار هستند. در ادامه درباره مواردی که در این راستا وجود دارند صحبت می‌کنیم.

  • اولین عامل، نوعِ سئویِ انجام شده است. اگر سئوی سایت شما به صورت اصولی و با استفاده از تکنیک‌های صحیح انجام شده باشد حتی در صورت توقف سئو رتبه و ترافیک سایت شما تا حدی حفظ خواهد شد. اما اگر سئوی سایت شما به صورت غیراصولی و با استفاده از تکنیک‌های سیاه انجام شده باشد با توقف سئو رتبه و ترافیک سایت شما به سرعت افت خواهد کرد.
  • دومین عامل، رقابت در کلمات کلیدی مورد نظر شما است. اگر در کلمات کلیدی مورد نظر شما رقابت زیادی وجود داشته باشد با توقف سئو احتمال اینکه رتبه شما توسط رقبایتان گرفته شود؛ بیشتر خواهد بود. اما اگر در کلمات کلیدی مورد نظر شما رقابت کمی وجود داشته باشد احتمال حفظ رتبه شما حتی با توقف سئو بیشتر خواهد بود.
  • سومین عامل، کیفیت محتوای سایت شما است. اگر محتوای سایت شما باکیفیت و مفید باشد حتی در صورت توقف سئو، کاربران به سایت شما مراجعه خواهند کرد. اما اگر محتوای سایت شما بی‌کیفیت و غیرمفید باشد با توقف سئو ترافیک سایت شما به سرعت افت خواهد کرد.

در نهایت باید به این نکته توجه کرد که سئو یک فرآیند بلندمدت است. اگر شما به دنبال نتایج پایدار هستید باید به طور مداوم سئوی سایت خود را انجام دهید. توقف سئو به منزله از دست رفتن تمام تلاش‌های شما نیست اما می‌تواند به رتبه و ترافیک سایت شما آسیب برساند.

راهکار هایی برای حفظ رتبه و ترافیک سایت بعد از توقف سئو

  • محتوای سایت خود را به طور مرتب به‌روزرسانی کنید.
  • به صفحات سایت خود بک‌لینک‌های باکیفیت ایجاد کنید.
  • از ابزارهای سئو برای رصد رتبه و ترافیک سایت خود استفاده کنید.
  • در صورت نیاز، از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

در پایان

توقف سئو به منزله از دست رفتن تمام هزینه‌های انجام شده نیست اما می‌تواند به رتبه و ترافیک سایت شما آسیب برساند. بعد از توقف سئو برای حفظ رتبه و ترافیک باید به طور مرتب محتوای سایت خود را به‌روزرسانی کنید، بک‌لینک‌های باکیفیت برای صفحات سایت خود ایجاد کنید، از ابزارهای سئو برای رصد رتبه و ترافیک سایت خود استفاده کنید و در صورت نیاز از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

1 دیدگاه

شما هم توی این بحث شرکت کنید