Send Messages, Chat 9 user profile circle 3 Arrow 23 heart Reply, Share, Circle Arrow 6
یه پروژه بساز
یه پروژه بساز

برای پروژت احتیاج به مشاوره داری؟

بازاریابی در اینستاگرام
مهسا مدخوریان 19 ژوئن
0

بازاریابی در اینستاگرام؛ چگونه فالوورها را به مشتری تبدیل کنیم

هدف نهایی هر برند تجارت الکترونیک که از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می‌کند، باید جمع‌آوری فالوورهایی باشد که مایل به خرج کردن هستند.

۲۵ میلیون پروفایل تجاری اینستاگرام وجود دارد. بسیاری از همین برندها بودجه اجتماعی خود را به میلیاردها افزایش می‌دهند (انتظار می‌رود هزینه‌های رسانه‌های اجتماعی تا سال ۲۰۲۳ به ۱۲۵۴۸۲ میلیون دلار برسد).

به علاوه، با به‌روزرسانی‌های جدیدی که به طور منظم معرفی می‌شوند، واضح است که این پلتفرم همچنان در حال تکامل است. هنوز فرصت‌های زیادی برای برندها وجود دارد تا اشکال جدیدی از محتوا برای جذب فالوورهای خود ارائه دهند.

همه چیز به استراتژی بستگی دارد.

برای شروع، باید نوعی هدف تعیین کنید تا بهتر بتوانید نحوه برخورد با پلتفرم را مشخص کنید.  اگر هدف نهایی حضور شما در اینستاگرام افزایش فروش است، تصاویر، توضیحات و هشتگ‌های شما احتمالاً محصول محور خواهند بود (فکر کنید: معاملات، راه‌اندازی‌ها و موارد انحصاری). از طرف دیگر، ممکن است تصمیم بگیرید که کمتر روی فروش و بیشتر روی آگاهی از برند تمرکز کنید. در این صورت، شما باید روی تصاویر، داستان سرایی و تعامل تمرکز کنید، مانند برخی از بهترین شیوه‌ها در اینستاگرام که این برندهای برتر دنبال می‌کنند.

هر دو استراتژی کاملاً خوب هستند، به شرطی که معیارهای مربوط به اهداف خود مانند ترافیک به سایت یا منشن‌های هشتگ را به ترتیب اندازه‌گیری کنید. این معیارها به طور مستقیم بر استراتژی محتوای شما تأثیر می‌گذارند، درست همانطور که Google Analytics بر یک وبلاگ سنتی تأثیر می‌گذارد.

استراتژی بازاریابی اینستاگرام

خوشبختانه، اینستاگرام پلتفرم تحلیلی خاص خود را برای کسب‌وکارها در قالب Instagram Insights دارد. به لطف Insights، برندها می‌توانند پست‌های خود را از نظر موارد زیر برای فالوورهای خود مرتبط‌تر کنند:

  • کدام یک از پست‌های شما بیشترین بازدید و نظر را دریافت می‌کنند
  • دسترسی به محبوب‌ترین پست‌های برند شما
  • جمعیت شناسی فالوورهای شما (سن و مکان) و زمان‌هایی که بیشترین فعالیت را دارند

از روز اول شروع به تبلیغ محصولات نکنید

همراه کردن هر پست با ده‌ها هشتگ و زبان بیش از حد فروش، نه تنها فالوورهای فعلی شما را دلزده می‌کند، بلکه مانع از جذب فالوورهای جدید می‌شود. به جای اینکه فالوورهای خود را تا حد زیادی آزار دهید، به یاد داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی نشان دهنده یک مکالمه هستند. شما می‌خواهید شنیده شوید، مطمئناً؛ با این حال، فالوورهای شما هم همینطور هستند. زمانی برای اجرای پیشنهادات و معاملات وجود دارد. با این حال، این بدان معنا نیست که دائماً پیشنهادات را به صورت مشتریان بالقوه خود بریزید.

در اینجا نحوه جلوگیری از از دست دادن فالوورهای اینستاگرام قبل از اینکه فرصت شکوفایی داشته باشند آورده شده است:

  • فقط به پست‌های محصول «همین الان بخرید» تکیه نکنید یا خود را به عنوان یک تبلیغ‌کننده بی‌شرمانه معرفی نکنید.
  • زبان و هشتگ‌های خود را با دقت انتخاب کنید.
  • قبل از اینکه چیزی پست کنید، مکث کنید و از خود بپرسید: آیا این چیزی است که فالوورهای من واقعاً می‌خواهند ببینند؟

فروش با ظرافت

هیچ کس دکمه “دنبال کردن” را نمی‌زند تا با پیشنهادات و معاملات روبرو شود. با این حال، مردم زمانی که هدفمند و ظریف باشد، با محتوای مرتبط با فروش در اینستاگرام درگیر می‌شوند. به طور خلاصه، اینستاگرام مکانی برای یک استراتژی فروش تهاجمی نیست.

راه‌های متعددی برای تشویق فالوورهای شما به خرید وجود دارد که تا حدودی در زیر سطح هستند. برای شروع، هر یک از موارد زیر را به عنوان بازی جوانمردانه در نظر بگیرید:

مسابقات و هدایا در اینستاگرام

هدایا یک راه مطمئن برای ایجاد هیجان در مورد هر برند معینی هستند. درست همانطور که یک وبلاگ تجارت الکترونیک ممکن است یک گزارش رایگان برای تشویق ثبت نام ایمیل ارائه دهد، مسابقات و هدایا می‌توانند به ایجاد پایگاه فالوور شما کمک کنند و برند شما را به عنوان یک منبع دوستانه معرفی کنند.

به‌ویژه هدایا نشان‌دهنده یک راه عالی برای تشویق مبلغان هستند زیرا شما چیزی را با ارزش ارائه می‌دهید. بسیاری از برندهایی که از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می‌کنند، تبلیغات انحصاری را به عنوان وسیله‌ای برای افزایش تعداد فالوورهای خود ارائه می‌دهند.

آنها را در سایت دعوت کنید

هدایت ترافیک از اینستاگرام به فروشگاه شما کاملاً بدون فکر است. با این اوصاف، بسیاری از برندها نتوانسته‌اند از توضیحات خود به عنوان وسیله‌ای برای پیوند دادن به محصولات خاص به طور مناسب استفاده کنند. با این حال، برای تحقق آن نیازی به ده‌ها هشتگ و لینک ندارید. وقتی شک دارید، آن را ساده نگه دارید.

به اینستاگرام به عنوان نوعی آهنربای لید فکر کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که باید مطمئن شوید که ترافیک خود را به مکان‌های مناسب در سایت هدایت می‌کنید.

محتوای عالی هیچ وقت ضرر ندارد

اینستاگرام تا حدودی یک اسب شاخدار است که صحبت از محتوا می‌شود. همه چیز در مورد تصویر است. مطمئناً، هشتگ‌ها و توضیحات می‌توانند در هنگام تشویق فالوورهای شما به اقدام، کمک زیادی کنند. اما این تصاویر هستند که آنها را به کلیک، نظر و دنبال کردن سوق می‌دهند.

تعامل بیشتر فالوورها – افزایش احتمال خرید

نکته کلیدی این است که علاقه فالوورهای خود را در یک نگاه برانگیزید و به آنها دلیلی برای بررسی عکس‌های شما بدهید. چه در حال فروش مد سطح بالا یا دانه‌های قهوه باشید، بهترین شیوه‌های اینستاگرام را برای نتایج بهینه در نظر داشته باشید.

ارتباط و تعامل با کاربران اینستاگرام

داستان بگویید

  • از افراد واقعی در عکس‌های خود استفاده کنید تا یک ارتباط عاطفی ایجاد کنید.
  • سعی کنید عکس‌های فوری خود را در محیط‌های خلاقانه بگیرید تا فالوورها را جذب کنید.
  • از یک برنامه ویرایش عکس، مانند Instasize، استفاده کنید تا عکس‌های  خود را بهتر کنید.

محتوای انحصاری تولید کنید

با توجه به اشباع محتوا در چشم‌انداز اجتماعی امروزی، شما دائماً برای جلب توجه فالوورهای خود تلاش می‌کنید. به یاد داشته باشید که انحصار یک ابزار بازاریابی قدرتمند است: در نظر بگیرید که هدایا، مسابقات یا تبلیغات خود را منحصر به اینستاگرام کنید تا فالوورها را تشویق کنید.

ثابت قدم باشید

مهم نیست که چه چیزی پست می‌کنید، ثبات کلید حفظ فالوور است. اگرچه پست بیش از حد به اندازه ای که ما فکر می‌کنیم بر دسترسی شما تأثیر نمی گذارد، اما پست نکردن به اندازه کافی قطعاً این کار را می‌کند.

به موقع به سوالات پاسخ دهید

کسب و کاری نباشید که فالوورهایش را معلق نگه می‌دارد. در اینستاگرام، زمان همه چیز است: با پاسخ دادن به فالوورهای خود در سریع ترین زمان ممکن، نشان می‌دهید که توجه دارید و مایل به گفتگو هستید. در حالی که این ممکن است برای بسیاری از برندهایی که در اینستاگرام بازاریابی می‌کنند، چیز مهمی به نظر نرسد، توجه می‌تواند تأثیر ماندگاری بر فالوورهای شما داشته باشد.

محتوای متنوع تولید کنید

انواع مختلفی از محتوای بصری وجود دارد. فراتر از عکس‌های محصول و سلفی، در نظر بگیرید که چگونه می‌توان از اینفوگرافیک‌ها و ویدیوها نیز از طریق اینستاگرام استفاده کرد.

1 دیدگاه

شما هم توی این بحث شرکت کنید